Ask an expert
Question

04 Mar 2003

Mond Seer
Hi Doc
Die Dokter het vir my so n ruk terug Losec 20 triple pack voorgeskryf om te help met die sooibrand wat my so pla. Ek het die gedrink en toe dit klaar was het hy weer vir my Klacid 250mg en nexiam 20mg (ek dink dit is hoe dit gespel word) voorgeskryf. My probleem is dat my mond en veral my tong nou baie seer is na al hierdie pille. Ek kan nie regtig iets snaaks sien in my mond nie, hy is net lekker seer, veral as ek iets sout eet. Enige raad?
Answer 1,953 views
Expert
CyberDoc
CyberDoc

01 Jan 0001

Eina, dis moeilik om te sê wat die probleem is sonder om jou te kan ondersoek, maar ek twyfel of dit iets met die pille te doen het. Daar is ‘n klein moontlikheid dat die antibiotika orale spru veroorsaak het, maar ek kan dit nie met sekerheid sê nie. Die beste sal wees om maar jou dokter te sien as dit nie opklaar nie. As jy belangstel kan jy my e-pos by CyberDoc@mweb.co.za dan stuur ek jou iets wat ek oor tong veranderinge geskryf het. Sterkte.
The information provided does not constitute a diagnosis of your condition. You should consult a medical practitioner or other appropriate health care professional for a physical examination, diagnosis and formal advice. Health24 and the expert accept no responsibility or liability for any damage or personal harm you may suffer resulting from making use of this content.
Voting Booth
Have you entered our Health of the Nation survey?
Please select an option Oops! Something went wrong, please try again later.
Results
Yes
32% - 9476 votes
No
68% - 20314 votes
Vote